Ek Gıdalar

 

Yeni Aloe Vera Jel İçecek Şeftali %98 saf Aloe Vera yaprak jeli içeren, şeker ilavesi olmayan sağlıklı bir besin kaynağıdır. Aloe Vera Jel İçecek Şeftali şeker içermemesine rağmen şeftalimsi ve ayrıca ferahlatan bir tada sahiptir.

  • Tamamen şekersiz – Günlük porsiyonda sadece 0,0054 karbonhidrat oranı
  • Çok hafif: Sadece 13,5 kJ / 3,6 kcal
  • En yüksek Aloe Vera oranı: %98,2 saf Aloe Vera Yaprak Jeli

Özellikleri

Aloe Vera Jel İçecek Şeftali % 98 oranında Aloe Vera jeli içeren doğal bir üründür. Hafif, meyvemsi tadına şeker ilavesi olmadan sahip olur ve günlük tüketim oranında yalnızca 0,054 ekmek birimi şeker bulunur. Bu nedenle özellikle diyabetliler için uygundur. Değerli içerik maddeleri sağlığa katkıda bulunabilir ve metabolizmayı destekleyebilir. Tavsiye edilen günlük dozla % 100 oranında C vitamini alınır.

LR’ın kullandığı Aloe Vera her zaman kaliteli bir üründür. Meksika platolarındaki ekim alanlarında düzenli bir şekilde kontroller sürdürülmektedir.

Saf Aloe Vera jelinin özenle işlenmesiyle ve sürekli yapılan kontrollerle Almanya’daki yüksek kalitenin eşit düzeyde kalması garantilenir. Böylece SGS INSTITUT FRESENIUS ve IASC (Uluslararası Aloe Bilim Konseyi) tarafından sertifikalandırılmıştır. Renklendirici içermez.

EFSA (Avrupa Gıda Güvenliği Otoritesi) tarafından bilimsel olarak onaylanmıştır.

C vitamini, normal enerji metabolizmasına katkıda bulunur.

Sertifikalandırma

SGS INSTITUT FRESENIUS ve IASC (Uluslararası Aloe Bilim Konseyi) sertifikalıdır.
SGS INSTITUT FRESENIUS, piyasadaki en sıkı kurallara bağlı kalite mühürlerinden birini sağlamaktadır.

Bu bağımsız enstitü, LR’ın ürettiği 4 farklı Aloe Vera Jel İçeceğin üretimini, rastgele veya düzenli aralıklarla denenmesi, üzerinde çalışılması ve tamamlanmış son ürüne ulaşılması aşamalarını düzenli şekilde ay ay, yıl yıl denetler.

IASC, Aloe Vera bitkilerinin pozitif özelliklerinin yayılması ve kullanılması için çalışan bilimsel bir bilim kuruluşudur. Maryland’deki (ABD) merkez ofisiyle IASC, Aloe Vera’lı ürünlerin kalitesini ciddi miktarda artırmak üzere sıkı önlemler alarak bu ürünlerin sertifikalandırılması fırsatını sunar.

Aloe Vera Jel İçecek Şeftali Kullanım Şekli:

Öğünlerden önce günlük olarak 3 x 30 ml şeklinde alınmalıdır. Aloe Vera Jel İçecek Şeftali isteğe göre sade, sulandırılmış, hafif soğutulmuş veya oda sıcaklığında içilebilir. Tüketmeden önce çalkalayın. Kapağını açtıktan sonra buzdolabında saklayın ve en kısa zamanda tamamını tüketin. Önerilen günlük tüketim miktarı aşılmamalıdır. Ürünü çocukların ulaşamayacağı yerde saklayın. Çeşitli ve dengeli beslenmeye ve sağlıklı bir yaşam sürmeye dikkat edin.

Diyabetliler için günlük beslenme sırasında alınan şeker miktarı önemlidir ve kandaki insülin düzeyinin olabildiğince sabit tutulabilmesi için kontrol altına alınmalıdır. Bu nedenle Aloe Vera Jel İçecek Şeftali bu hedef grup için oldukça uygun bir farklılık sunmaktadır.

İçindekiler:

Aloe Vera Jeli (% 98), Su, İnulin, L-Askorbik Asit, Stabilizör: Ksantan Gam, Asitlik düzenleyici: Sitrik asit, Aroma verici: Şeftali aroması (%0.11), Koruyucu: Potasyum sorbat, Tatlandırıcı: Sodyum siklamat, Aroma verici: Şeftali aroması (%0.11), Tatlandırıcı: Asesülfam K, Aroma verici: Krema aroması, Tatlandırıcı: Sodyum Sakkarin

LR’ın Master Drink Formula Green içeceği kücrelerin oksidatif strese karşı korunmasını içeriğindeki zengin mikro besin maddeleriyle sağlayan bir gıda tavsiyesi olup, EFSA (Avrupa Gıda Güvenliği Yetkili Makamı) tarafından bilimsel olarak onaylanmıștır:

1) Tiamin ve B12 vitamini enerji metabolizmasına katkıda bulunur.
2) B12 vitamini sinir sisteminin normal ișleyișine destek olur.
3) B12 vitamini ve demir yorgunluk hissinin ve halsizliğin azaltılmasına yardımcı olur.
4) Demir normal zihinsel ișlevin gerçekleșmesine katkıda bulunur.
5) E vitamini hücreleri serbest radikallere karșı korur.

Özel geliştirilmiş mikro besinleri içeren besin takviyesi ürünleri aktif yaşam tarzını destekler. B1 ve B12 vitaminleri gibi etkili mikro besinleri vücudumuzun enerji metabolizmasını güçlendirir. Demir içeriği normal zihinsel fonksiyonların sürdürülmesine katkıda bulunur. Buna ek olarak Master Drink hücreleri oksidatif strese karşı korur.

Master Drink Formula Green, içeriğindeki yüksek konsantrasyonlu bitki özleri sayesinde özellikle doğal bir tada sahiptir ve bu nedenle hafif acımsı bir kokusu vardır. Bu içerikler, oldukça tatlı, saf bir bitkisel ürün olan yenilikçi Stevia ile tamamlanır. Master Drink’in yeşil rengi temel itibariyle içinde bulunan klorofilden gelir. Bu doğal renklendirici bitkiler tarafından fotosentez sırasında kullanılır. Klorofil, bitkilerin güneş ışınlarından faydalanarak ürettiği enerjiden sorumludur. Klorofil gezegenimizin en önemli enerji üreten maddesidir. Master Drink doğal hammaddeler içerdiğinden renginde hafif dalgalanmalar görülebilir.

Tüketim Önerisi:

Günde 1 x 80 ml kullanılması önerilir (8 kapak dolusuna eşdeğerdir). İdeal olarak öğünlerden önce ve beğeniye göre sade, sulandırılmış veya meyve suyu eklenmiş şekilde tüketilebilir. Tüketmeden önce çalkalayın. Kapağını açtıktan sonra buzdolabında saklayın ve bir hafta içinde tamamını tüketin. Önerilen günlük tüketim miktarı aşılmamalıdır. Ürünü çocukların ulaşamayacağı yerde saklayın.

İçindekiler – Mind Master Formula Green:
Aloe Vera Jeli, Üzüm suyu konsantresi, Su, Dekstroz, Yeşil çay ekstraktı, Stabilizör: Ksantan gam, Koruyucu: Potasyum sorbat, L-Karnitin-L-Tartarat, Koenzim Q10, Vitamin Karışımı [Tiamin mononitrat (Tiamin), Pteroilmonoglutamik asit (Folik asit), Siyanokobalamin (Vitamin B12), DL-alfa-tokoferil asetat (Vitamin E), Maltodekstrin], Renklendirici: Klorofiller, Asitlik düzenleyici: Sitrik asit, Ferrik pirofosfat(Demir), Aroma Verici: Doğal nar aroması, Tatlandırıcı: Steviol glikozitleri, Antioksidan: Askorbik asit, Kolin bitartarat, Sodyum selenit (Selenyum), Japon poligonumu ekstresi.

SIKÇA SORULAN SORULAR:

I. Master Drink’i ne zaman kullanmalıyım?
Master Drink’i yemeklerden önce kullanın. Ürünü her gün aynı saatte kullanmaya özen gösterin. Uzun süreli ve düzenli kullanımı önerilmektedir.

Günlük önerilen alım miktarı olan 80 ml’ye göre hesaplandığında 500 ml’lik bir şişe Master Drink yaklaşık olarak 6 gün kullanılabilir. 80 ml yaklaşık olarak bir su bardağının yarısından biraz daha az bir miktara denk gelmektedir.

II. Master Drink’in kullanım şekli nasıldır? Herhangi bir yan etki oluşturur mu?
Master Drink yüksek oranda konsantre antioksidanlar içerir. Bunlar özellikle tanen olarak isimlendirilen polifenol ailesine ait olan antioksidanlardır. Acı bir tada sahip olan bu polifenoller güçlü antioksidanlar olarak bilinirler. Kullanımları sonrasında kısa süreli hafif bulantı hissine sebep olabilmektedirler. Bu durum özellikle ürün aç karnına kullanıldığında gözlemlenir ve ürünün içeriğindeki yararlı antioksidanların miktar olarak fazla olduğunun bir göstergesidir. Aynı zamanda yeşil çay yaprakları da buna sebep olabilir.

Temelde Master Drink’in yemeklerden önce kullanımı tavsiye edilir. Ürünün bu şekilde kullanımı ürün içeriğindeki maddelerin vücut tarafından daha hızlı şekilde emilmesine yardımcı olur. Mide bulantısı gibi durumlarda, ürün yemeklerden sonra örneğin öğlen yemeğinden sonra da kullanılabilir. Ayrıca meyve suyu ile karıştırılarak kullanıldığında; vücut ile uyumluluğunun arttırılmasına yardımcı olur.

III. Neden Master Drink Formula Green?
Master Drink’in yeşil rengi içerisinde bulunan klorofilden gelmektedir. Bu doğal boyar maddeyi bitkiler fotosentez yaparken kullanır. Klorofil bitkilerde güneş ışığından enerji üretilmesinden sorumludur. Klorofil gezegenimizdeki en büyük enerji üreticilerinden bir tanesidir. Doğal bir madde olduğundan Master Drink’in renginde zaman zaman farklılıklar gözlenebilir.

IV. Master Drink’in özel tadı nasıl sağlanıyor?
Master Drink’in tadı oldukça doğaldır. İçeriğinde yüksek konsantrasyonlarda bulunan bitkisel antioksidanlar nedeniyle hafif acı bir tada sahiptir. Yüksek tatlandırma özelliğine sahip yenilikçi “Stevia” ile ürünün tadı özelleştirilmiştir.

V. Çocuklar Master Drink kullanabilir mi?
Okul çağındaki çocuklar ve ergenler tarafından güvenle kullanılabilir.

VI. Master Drink’in içeriğinde Aloe Vera olması sebebiyle Aloe Vera Jel İçecekler yerine kullanılabilir mi?
Aloe Vera jelinin bilinen tüm kalitesi ve faydaları Master Drink ile harmanlanmıştır. Master Drink’teki antioksidan oranını daha yüksek tutabilmek için; üründeki Aloe Vera miktarı daha azdır. Bu nedenle Master Drink’i Aloe Vera Jel İçeceklerin yerine tüketmeniz uygun değildir.

VII. Master Drink içeriğinde neden Aloe Vera var?
Dr. Joe A. Vinson (Scranton Üniversitesi, Pennsylvania) liderliğindeki Amerikalı araştırmacıların çalışmalarında saf Aloe Vera yaprak jelinin vitaminlerin biyoyararlanımını arttırdığı gözlenmiştir. Örneğin; E Vitaminin vücut tarafından emilimi saf Aloe Vera yaprak jeli ile birlikte % 269 oranında artmaktadır.

VIII. LR Master Drink’in kalitesini nasıl garantiliyor?
SGS INSTITUT FRESENIUS’ün yaptığı kapsamlı ve hammaddeden başlayan ve tüm üretim aşamalarını denetleyen bir kalite kontrol süreci bulunmaktadır. Bitmiş ürünler de aynı zamanda gizli saha denetimlerinde kontrol edilmektedir. Açıkça Master Drink üzerinde bulunan ünlü SGS FRESENIUS kalite mührü bu ürüne objektif bir onay vermektedir.

IX. Master Drink’i meyve suları ile karıştırabilir miyim?
Evet karıştırabilirsiniz. Meyve suları ya da su ile karıştırılmasında Master Drink’in etkisi üzerinde herhangi bir olumsuz durum bulunmamaktadır.

X. Şeker hastaları Master Drink’i tüketebilir mi?
Master Drink az miktarda şeker ile dekstroz içermektedir. Günlük alım miktarı 80 ml 0.87 ekmek birimine sahiptir. Eğer şeker hastasıysanız ürünü kullanmadan önce lütfen doktorunuza başvurun.

XI. Master Drink’in hayvanlar tüketebilir mi?
İnsan denekler üzerinde yapılan çalışmalarda Master Drink’in birçok pozitif etkisi bulunmaktadır. Bu ürün insanlar için bir gıda takviyesi olarak üretildiğinden hayvanlar üzerinde test edilmemiştir. Bu nedenle hayvanlar için kullanımı tamamen kendi inisiyatifinize kalmıştır. Hayvan gıdalarının farklı kuralları vardır. Hayvan yemi olarak uygunluğu konusunda ne yazık ki bir bilgi bulunmamaktadır.

XII. Master Drink’in günlük alım miktarı gün içerisinde tek bir seferde mi yoksa farklı zamanlarda mı olmalı?
Master Drink günde tek doz kullanılacak şekilde formüle edilmiştir. Günlük alım dozunun gün içerisinde farklı zamanlara bölünerek kullanılmasına gerek yoktur. Master Drink özellikle yoğun iş hayatına sahip ve oldukça meşgul kişileri hedef almaktadır. Bu kişiler için ürün kullanımının basit olması önemli bir noktadır.

XIII. Başlangıçta daha az miktarda tüketip, günlük kullanım dozunu zamanla 80 ml’ye mi çıkarmalıyım?
Hassas bünyeye sahip olanlar başlangıçta daha az miktarda ürün kullanmaya başlayarak zamanla kullanım miktarını 80 ml’ye çıkartabilirler.

XIV. Master Drink gebelik sırasında kullanılabilir mi?
Hamileler minerallere, vitaminlere ve antioksidanlara ihtiyaç duyarlar. Bu nedenle ilk üç ayın sonunda doktorlarına danışarak Master Drink’i kullanabilirler.


 

LR’ın Master Drink Formula Green içeceği kücrelerin oksidatif strese karşı korunmasını içeriğindeki zengin mikro besin maddeleriyle sağlayan bir gıda tavsiyesi olup, EFSA (Avrupa Gıda Güvenliği Yetkili Makamı) tarafından bilimsel olarak onaylanmıștır:

1) Tiamin ve B12 vitamini enerji metabolizmasına katkıda bulunur.
2) B12 vitamini sinir sisteminin normal ișleyișine destek olur.
3) B12 vitamini ve demir yorgunluk hissinin ve halsizliğin azaltılmasına yardımcı olur.
4) Demir normal zihinsel ișlevin gerçekleșmesine katkıda bulunur.
5) E vitamini hücreleri serbest radikallere karșı korur.

Özel geliştirilmiş mikro besinleri içeren besin takviyesi ürünleri aktif yaşam tarzını destekler. B1 ve B12 vitaminleri gibi etkili mikro besinleri vücudumuzun enerji metabolizmasını güçlendirir. Demir içeriği normal zihinsel fonksiyonların sürdürülmesine katkıda bulunur. Buna ek olarak Master Drink hücreleri oksidatif strese karşı korur.

Master Drink Formula Green, içeriğindeki yüksek konsantrasyonlu bitki özleri sayesinde özellikle doğal bir tada sahiptir ve bu nedenle hafif acımsı bir kokusu vardır. Bu içerikler, oldukça tatlı, saf bir bitkisel ürün olan yenilikçi Stevia ile tamamlanır. Master Drink’in yeşil rengi temel itibariyle içinde bulunan klorofilden gelir. Bu doğal renklendirici bitkiler tarafından fotosentez sırasında kullanılır. Klorofil, bitkilerin güneş ışınlarından faydalanarak ürettiği enerjiden sorumludur. Klorofil gezegenimizin en önemli enerji üreten maddesidir. Master Drink doğal hammaddeler içerdiğinden renginde hafif dalgalanmalar görülebilir.

Tüketim Önerisi:

Günde 1 x 80 ml kullanılması önerilir (8 kapak dolusuna eşdeğerdir). İdeal olarak öğünlerden önce ve beğeniye göre sade, sulandırılmış veya meyve suyu eklenmiş şekilde tüketilebilir. Tüketmeden önce çalkalayın. Kapağını açtıktan sonra buzdolabında saklayın ve bir hafta içinde tamamını tüketin. Önerilen günlük tüketim miktarı aşılmamalıdır. Ürünü çocukların ulaşamayacağı yerde saklayın.

İçindekiler – Mind Master Formula Green:
Aloe Vera Jeli, Üzüm suyu konsantresi, Su, Dekstroz, Yeşil çay ekstraktı, Stabilizör: Ksantan gam, Koruyucu: Potasyum sorbat, L-Karnitin-L-Tartarat, Koenzim Q10, Vitamin Karışımı [Tiamin mononitrat (Tiamin), Pteroilmonoglutamik asit (Folik asit), Siyanokobalamin (Vitamin B12), DL-alfa-tokoferil asetat (Vitamin E), Maltodekstrin], Renklendirici: Klorofiller, Asitlik düzenleyici: Sitrik asit, Ferrik pirofosfat(Demir), Aroma Verici: Doğal nar aroması, Tatlandırıcı: Steviol glikozitleri, Antioksidan: Askorbik asit, Kolin bitartarat, Sodyum selenit (Selenyum), Japon poligonumu ekstresi.

SIKÇA SORULAN SORULAR:

I. Master Drink’i ne zaman kullanmalıyım?
Master Drink’i yemeklerden önce kullanın. Ürünü her gün aynı saatte kullanmaya özen gösterin. Uzun süreli ve düzenli kullanımı önerilmektedir.

Günlük önerilen alım miktarı olan 80 ml’ye göre hesaplandığında 500 ml’lik bir şişe Master Drink yaklaşık olarak 6 gün kullanılabilir. 80 ml yaklaşık olarak bir su bardağının yarısından biraz daha az bir miktara denk gelmektedir.

II. Master Drink’in kullanım şekli nasıldır? Herhangi bir yan etki oluşturur mu?
Master Drink yüksek oranda konsantre antioksidanlar içerir. Bunlar özellikle tanen olarak isimlendirilen polifenol ailesine ait olan antioksidanlardır. Acı bir tada sahip olan bu polifenoller güçlü antioksidanlar olarak bilinirler. Kullanımları sonrasında kısa süreli hafif bulantı hissine sebep olabilmektedirler. Bu durum özellikle ürün aç karnına kullanıldığında gözlemlenir ve ürünün içeriğindeki yararlı antioksidanların miktar olarak fazla olduğunun bir göstergesidir. Aynı zamanda yeşil çay yaprakları da buna sebep olabilir.

Temelde Master Drink’in yemeklerden önce kullanımı tavsiye edilir. Ürünün bu şekilde kullanımı ürün içeriğindeki maddelerin vücut tarafından daha hızlı şekilde emilmesine yardımcı olur. Mide bulantısı gibi durumlarda, ürün yemeklerden sonra örneğin öğlen yemeğinden sonra da kullanılabilir. Ayrıca meyve suyu ile karıştırılarak kullanıldığında; vücut ile uyumluluğunun arttırılmasına yardımcı olur.

III. Neden Master Drink Formula Green?
Master Drink’in yeşil rengi içerisinde bulunan klorofilden gelmektedir. Bu doğal boyar maddeyi bitkiler fotosentez yaparken kullanır. Klorofil bitkilerde güneş ışığından enerji üretilmesinden sorumludur. Klorofil gezegenimizdeki en büyük enerji üreticilerinden bir tanesidir. Doğal bir madde olduğundan Master Drink’in renginde zaman zaman farklılıklar gözlenebilir.

IV. Master Drink’in özel tadı nasıl sağlanıyor?
Master Drink’in tadı oldukça doğaldır. İçeriğinde yüksek konsantrasyonlarda bulunan bitkisel antioksidanlar nedeniyle hafif acı bir tada sahiptir. Yüksek tatlandırma özelliğine sahip yenilikçi “Stevia” ile ürünün tadı özelleştirilmiştir.

V. Çocuklar Master Drink kullanabilir mi?
Okul çağındaki çocuklar ve ergenler tarafından güvenle kullanılabilir.

VI. Master Drink’in içeriğinde Aloe Vera olması sebebiyle Aloe Vera Jel İçecekler yerine kullanılabilir mi?
Aloe Vera jelinin bilinen tüm kalitesi ve faydaları Master Drink ile harmanlanmıştır. Master Drink’teki antioksidan oranını daha yüksek tutabilmek için; üründeki Aloe Vera miktarı daha azdır. Bu nedenle Master Drink’i Aloe Vera Jel İçeceklerin yerine tüketmeniz uygun değildir.

VII. Master Drink içeriğinde neden Aloe Vera var?
Dr. Joe A. Vinson (Scranton Üniversitesi, Pennsylvania) liderliğindeki Amerikalı araştırmacıların çalışmalarında saf Aloe Vera yaprak jelinin vitaminlerin biyoyararlanımını arttırdığı gözlenmiştir. Örneğin; E Vitaminin vücut tarafından emilimi saf Aloe Vera yaprak jeli ile birlikte % 269 oranında artmaktadır.

VIII. LR Master Drink’in kalitesini nasıl garantiliyor?
SGS INSTITUT FRESENIUS’ün yaptığı kapsamlı ve hammaddeden başlayan ve tüm üretim aşamalarını denetleyen bir kalite kontrol süreci bulunmaktadır. Bitmiş ürünler de aynı zamanda gizli saha denetimlerinde kontrol edilmektedir. Açıkça Master Drink üzerinde bulunan ünlü SGS FRESENIUS kalite mührü bu ürüne objektif bir onay vermektedir.

IX. Master Drink’i meyve suları ile karıştırabilir miyim?
Evet karıştırabilirsiniz. Meyve suları ya da su ile karıştırılmasında Master Drink’in etkisi üzerinde herhangi bir olumsuz durum bulunmamaktadır.

X. Şeker hastaları Master Drink’i tüketebilir mi?
Master Drink az miktarda şeker ile dekstroz içermektedir. Günlük alım miktarı 80 ml 0.87 ekmek birimine sahiptir. Eğer şeker hastasıysanız ürünü kullanmadan önce lütfen doktorunuza başvurun.

XI. Master Drink’in hayvanlar tüketebilir mi?
İnsan denekler üzerinde yapılan çalışmalarda Master Drink’in birçok pozitif etkisi bulunmaktadır. Bu ürün insanlar için bir gıda takviyesi olarak üretildiğinden hayvanlar üzerinde test edilmemiştir. Bu nedenle hayvanlar için kullanımı tamamen kendi inisiyatifinize kalmıştır. Hayvan gıdalarının farklı kuralları vardır. Hayvan yemi olarak uygunluğu konusunda ne yazık ki bir bilgi bulunmamaktadır.

XII. Master Drink’in günlük alım miktarı gün içerisinde tek bir seferde mi yoksa farklı zamanlarda mı olmalı?
Master Drink günde tek doz kullanılacak şekilde formüle edilmiştir. Günlük alım dozunun gün içerisinde farklı zamanlara bölünerek kullanılmasına gerek yoktur. Master Drink özellikle yoğun iş hayatına sahip ve oldukça meşgul kişileri hedef almaktadır. Bu kişiler için ürün kullanımının basit olması önemli bir noktadır.

XIII. Başlangıçta daha az miktarda tüketip, günlük kullanım dozunu zamanla 80 ml’ye mi çıkarmalıyım?
Hassas bünyeye sahip olanlar başlangıçta daha az miktarda ürün kullanmaya başlayarak zamanla kullanım miktarını 80 ml’ye çıkartabilirler.

XIV. Master Drink gebelik sırasında kullanılabilir mi?
Hamileler minerallere, vitaminlere ve antioksidanlara ihtiyaç duyarlar. Bu nedenle ilk üç ayın sonunda doktorlarına danışarak Master Drink’i kullanabilirler.